دامنهمقالات

مراکز ثبت دامنه

مراکز ثبت دامنه چه شرکت هایی هستند

مرکز ثبت دامنه یا Registrar به شرکت هایی اطلاق می شود که دارای اعتبارنامه از ICANN(به عنوان مرکز مدیریت نام ها و اعداد اینترنتی) برای ثبت و مدیریت دامنه های اینترنتی می باشد.
هر کدام از رجیسترارها قابلیت ثبت تعدادی از پسوندهای دامنه را دارد. از این رو هاست سان برای پسوندهای متفاوت و خدمات گوناگون از مرکز ثبت های مختلفی استفاده می نماید.
لیست مراکز ثبت دامنه کنونی که خدمات آنها در هاست سان قابل ارایه می باشد در زیر آمده است:

ایرنیک - واحد ثبت دامنه ای ار

ایرنیک

nic.ir مرکز اصلی ثبت و نگهداری دامنه های ملی IR  کشور ایران میباشد. این شرکت زیر نظر پژوهشکده دانش‌های بنیادی میباشد.

هاست سان یکی از نمایندگان ایرنیک محسوب میشود و کلیه خدمات ثبت – انتقال – تمدید دامنه های .IR را زیر نظر ایرنیک انجام میدهد.

مرکز ثبت دامنه جوکر

joker

هاست سان از شرکت CSL Computer Service Langenbach که با نام تجاری joker فعالیت میکند؛ برای ثبت دامنه های بین المللی عمومی مانند com net org و بیش از ۴۰۰ پسوند دامنه دیگر را میزبانی میکند. این شرکت یکی از قدیمی ترین مراکز ثبت دامنه های بین المللی در اروپا در حال فعالیت است . زمان فعالیت این شرکت از ۱۹۹۷ شروع شده است. یکی از مراکز معتبر و مورد تایید شرکت ICANN میباشد و شرکت ICANN این شرکت را از ۲۰۰۱ به رسمیت شناخت.

هاست سان از سال ۲۰۱۷ مرکز ثبت جوکر را به عنوان یکی از مراکز ثبت دامنه خود انتخاب کرده است.

در این مرکز ثبت، امکان مخفی کردن اطلاعات دامنه برای امنیت بیشتر، حفظ حریم خصوصی، جلوگیری از دریافت اسپم و جلوگیری از هک شدن دامنه وجود دارد.
ارائه نمایندگی دامنه با امکان ثبت پسوند‌های مختلف وجود دارد تا به راحتی دامنه‌های خود را مدیریت نمایید.

مرکز ثبت دامنه ریسلو

resello

برند ریسلو تحت مالکیت شرکت هلندی است که از سال ۲۰۱۳ و پس از مشکلات ناشی از تحریم ، تعداد زیادی از دامنه های ایرانیان از این شرکت منتقل به شرکت جوکر و سایر ثبت کننده ها شده است و در حال حاظر از این مرکز ثبت برای ایرانیان دامنه ای ثبت نمیگردد.

مرکز ثبت دامنه هگزونت hexonet

hexonet

به دلیل تحریم های رجیسترار قبلی (ریسلو – realtimeregister) امکان ثبت دامنه را از رجیسترار جدید و قدرتمند اروپایی هگزونت (hexonet.net) توسط هاست سان فراهم شده است .

در حال حاظر هگزونت و جوکر مراکز ثبت قدرتمند و بسیار خوبی هستند که با ایران مشکلی ندارند و ثبت دامنه ها توسط این دو شرکت اروپایی انجام میشود.

همچنین از ویژگی های مهم ثبت دامنه در هاست سان این است که تغییر DNS و ست شدن DNS در هاست سان تنها بین ۱ الی ۲ دقیقه زمان میبرد که این زمان در سایر مراکز ثبت دامنه ممکن است تا ۴۸ ساعت نیز طول بکشد.

درصورتی که میخواهید برای دامنه های خود cdn cloudflare را فعال سازی کنید به این مقاله مراجعه کنید: آموزش سرویس کلود فلر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *